احداث 100 مرکز و پایگاه سلامت در سطح استان آذربایجان غربی

احداث 100 مرکز و پایگاه سلامت در سطح استان آذربایجان غربی

این مطلب را دکتر حمیصی در گفتگو با واحد مرکزی خبر مهاباد اعلام کرد.

دکتر حمیصی مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی در خصوص برنامه های این مجمع گفت: مجمع خیرین سلامت در سال 88 در سطح کشور تشکیل شد و شعباتی از این مجمع را در سطح مراکز استان ها و از جمله استان آذربایجان غربی ایجاد و بعد از سال 88 این مجمع در سطح استان تشکیل شد اواخر سال 94 شورای جدید در سطح استان تشکیل شد و اولین کاری که در این مجمع انجام گرفت نیاز سنجی در حوزه های بهداشت و درمان بود و در حال حاضر در 24 بیمارستان دانشگاهی که مورد خطاب مجمع خیرین سلامت استان می باشد نیاز مندی ها ی آنها مشخص و معلوم شده است و ابن نیازمندیها در وب سایت www.khayerin.org قرار داده شده است.

وی اظهار داشت: 100 مرکز خدمات جامعه سلامت و پایگاه سلامت شهری از سوی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان آذربایجان غربی در حال احداث می باشد. که 60 درصد آنها با مساعدت وزارت متبوع و 15 درصد با مساعدت استانداری و امیداواریم که دانشگاه علوم پزشکی بتواند از ظرفیت خیرین برای ساخت 25 درصد باقیمانده استفاده نماید.

دکتر حمیصی خاطرنشان کرد: برآورد مالی احداث 100 مرکز و پایگاه سلامت 1 هزار میلیارد ریال تخمین زده شده که انتظار داریم در سطح استان آذربایجانغربی با هدف جلب مشارکت های مردمی قادر به جذب سرمایه 250 میلیارد ریالی توسط خیرین سطح استان باشیم.

شبکه بهداشت و درمان مهاباد


تاریخ: ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۱۳:۰۷ | دفعات بازدید: ۵۸۶ بازدید