افتتاح آزمایشگاه خیری از عرصه سلامت

وراث مرحوم دکتر سید صالح رسولی هزینه تجهیز کامل آزمایشگاه روستایی دیزج دول را تقبل کردند.

همزمان با اولین سالگرد درگذشت دکترسیدصالح رسولی قاسملوئی که 4 آذرماه 1394 بعلت سکته قلبی دارفانی را در کشور آلمان وداع گفته بود از طرف خانواده های رسولی و گوهرگانی و در اقدامی ارزشمند در راستای تداوم اندیشه‌های نیک و خیر در حوزه سلامت و با هزینه ای بالغ بر دو میلیارد و چهارصد میلیون ریال آزمایشگاه مرکزجامع خدمات سلامت روستایی دیزج دول تجهیز و طی مراسمی با حضور دکترحمیصی مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی ، دکتر بهادری نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی،  ، دکتر انتظارمهدی معاون امور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی،دکترصدقیانی فر رئیس مرکز بهداشت شهرستان ارومیه،  خانواده های خیرین، مسئولین محلی و جمعی از مردم روستای دیزج دول افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
دکتر صدقیانی فر در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و اطلاع رسانی وب دای آذربایجان غربی ضمن تشکر از اقدام ارزشمند خیرین و آرزوی علو درجات برای روح مرحوم دکتر رسولی گفت : این آزمایشگاه مجهز به دستگاههای تشخیصی نظیر اتوانالایزور، سل کانتر ، فتومترو الایزا می باشد که در عرصه تشخیص و درمان بیماریها کمک زیادی به مردم محروم و زحمتکش منطقه خواهد نمود.
وی با بیان اینکه این آزمایشگاه نخستین آزمایشگاه این منطقه و بیست و هفتمین آزمایشگاه مراکزبهداشتی درمانی ارومیه می باشد افزود : با راه اندازی این آزمایشگاه 50 هزار نفر از مردم منطقه از خدمات آن منتفع و  در وقت و هزینه روستائیان صرفه جویی خواهد شد.
این مراسم با حضور در مزار مرحوم دکتر رسولی و نثار فاتحه و توزیع خیرات و احسان سالروز درگذشت مرحوم  و اهدای لوح تقدیر به خانواده مرحوم دکتر رسولی به اتمام رسید.

 

 

 


تاریخ خبر: ۱۳۹۵/۰۹/۰۴ ۰۹:۰۹ | دفعات بازدید: ۴۹۰ بازدیدکلیه حقوق سایت متعلق به مجمع خیرین سلامت آذربایجان غربی میباشد - طراحی: پارسه وب