معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت از افزوده شدن 24 هزار تخت بیمارستانی به تخت های بیمارستانی کشور خبرداد.

دکتر محمد هادی ایازی در دومین همایش بزرگ خیرین عرصه سلامت که در ارومیه برگزار شد، با اشاره به فعالیت دولت یازدهم در عرصه سلامت و اهتمام ویژه وزرای قبل در شكل گیری مجمع خیرین سلامت گفت: هدف گذاری وزارت بهداشت بر اضافه نمودن ۲۱ هزارتخت بیمارستانی بوده كه این تعداد به ۲۴هزار تخت بیش از هدف گذاری رسید و ۴۵هزار تخت بیمارستانی تعمیر شده است.

وی ادامه داد: در روستاهای محروم كشور دو هزار خانه سلامت و مركز جامع با مشاركت خیرین ساخته شده است.

دکتر ایازی گفت: مقوله سلامت مورد توجه تمام دولت‌هاست و به سبب ویژگی خاصش دولت‌ها نیز در تلاش‌اند تا زمینه را برای مشارکت مردم فراهم کنند.

وی بیان کرد: این مشارکت مردمی می‌تواند به شکل‌ها و انواع مختلف از جمله توسعه زیر ساخت‌ها و مشارکت برای سلامت آحاد مردم انجام شود. همه دولت‌ها به دنبال فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در این عرصه هستند که این رویکرد در دولت یازدهم مقداری نهادینه‌تر شد.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به حضور و مشاركت خیرین سلامت در نقاط مختلف كشور افزود: بخش قابل توجهی  از احداث 340 مركز بهداشتی آذربایجان غربی با همت خیرین سلامت انجام می شود.

وی بابیان اینكه 875 خیریه سلامت در كشور فعالیت دارند تصریح كرد: اداره ۴۰۰ درمانگاه توسط خیرین و احداث ۴۲ بیمارستان به همت خیرین انجام شده است و 40 بیمارستان دیگر توسط خیرین در حال ساخت هست.

دکتر ایازی با اشاره به وجود ۶۲۰ سازمان مردم نهاد در حوزه سلامت اظهار كرد: طی سال جاری شبكه ملی سازمان مردم نهاد در حوزه سرطان با حضور ۶۴ سازمان مردم نهاد و خیریه سلامت راه اندازی شده است.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت با بیان اینكه ۳۵۰هزار بیمار سرطانی در كشور وجود داشته و سالانه ۹۰هزار بیمار به این تعداد اضافه می شود گفت: دولت به تنهایی قادر به تامین منابع نبوده و تنها از طریق مشاركت مردمی قادر به حل دغدغه های این حوزه خواهیم بود.

وی با اشاره به گروههای جهادی و داوطلب در عرصه سلامت افزود: ۲۱۲ گروه جهادی در نقاط محروم خدمت رسانی می كنند،۸۰ كلینیك سیار دندانپزشكی در مناطق محروم با همكاری خیرین و دندانپزشكان داوطلب توزیع شده كه خدمتی ارزنده دراین حوزه محسوب می شود.

معاون امور اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به حضور گسترده خیرین در عرصه سلامت اظهار كرد: باید در توسعه زیرساختهای سلامت فرهنگ سازی شده و برای حضور گسترده  مردم در این عرصه گام های جدی تری برداشته شود.

وی بیان كرد: نباید فعالیت خیرین تنها به توسعه مراكز درمانی منوط شود بلكه توسعه مراكز پیشگیری و درمانی و مدیریت سلامت نیز حایز اهمیت است.


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۲:۰۵ | دفعات بازدید: ۴۱۶ بازدید