دستگاه های همودیالیز ، RO دیالیز و سونوگرافی اهدایی خیرین در بیمارستان سید الشهدا (ع) ارومیه بهره برداری گردید .

طی مراسمی که در تاریخ 2 مهر ماه 1396 با حضور ریاست مرکز آموزشی درمانی سیدالشهدا ( ع) ارومیه ، جمعی از پزشکان ، پرستاران و خیرین حوزه سلامت برگزار گردید دستگاه های همودیالیز ، RO دیالیز و سونوگرافی  اهدایی خیرین در این بیمارستان مورد بهره برداری قرار گرفت .

دکتر سید محمدزاد رئیس مرکز آموزشی درمانی سید الشهدا (ع) ارومیه در گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری وب دا در این خصوص گفت : ارائه خدمات بهینه و تسهیل دسترسی به این خدمات از اهداف اصلی  ما می باشد  .

وی با بیان این که بیمارستان سید الشهدا(ع) تنها مرکز تخصصی و فوق تخصصی قلب در سطح استان می باشد و تمامی بیماران  قلبی از سطح استان به این مرکز انتقال داده می شوند افزود: در بین بیماران با ناراحتی قلبی بیمارانی با مشکلات دیگر ازجمله فشار خون بالا ، دیابت و نارسایی کلیوی وجود دارند که گاهاً نیاز به دیالیز پیدا می کنند و به علت نبود دستگاه دیالیز  برای اعمال جراحی، مجبور به ارجاع آنان به مراکز دیگر  می شدیم که مشکلات خاص خود را هم برای همکاران و هم بیماران ایجاد می کرد .

وی ادامه داد: ما با کمک خیرین برای رفع این مشکل اساسی در صدد راه اندازی واحد دیالیز شدیم و با همت دانشگاه و خیر محترم آقای کارگر دستگاه دیالیز به ارزش 62 میلیون تومان خریداری شد و همچنین دستگاه RO دیالیز ( دستگاه تصفیه کننده آب برای استفاده در دیالیز) توسط خیرین محترم از همکاران بانک کشاورزی استان به ارزش 54 میلیون تومان خریداری گردید و در اختیار  این مرکز قرار گرفت .

دکتر سید محمد زاد اضافه کرد: همچنین با مساعدت مالی خیرین بانک کشاورزی به مبلغ 45 میلیون تومان یک دستگاه سونو گرافی که ارزش واقعی آن  750 میلیون تومان می باشد خریداری گردید و بخش سونو گرافی در این مرکز راه اندازی شد .


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۹/۰۴ ۱۵:۰۹ | دفعات بازدید: ۴۴۹ بازدید