تجهیزات پزشکی جدید توسط بنیاد امور بیماران خاص به بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد اهداء شد.

به گزارش روابط عمومی شبکه بهداشت و درمان مهاباد با پیگیری های مدیر شبکه ، یک دستگاه دیالیز جدید و تعداد 4 تخت،لاکر،پله کنار تخت،کمد و تشک با اعتبار حدود600میلیون ریال به بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد اهداء گردید که موجب افزایش رضایت مندی بیماران مراجعه کننده شده است.

دکتر سامرند مرزنگ شبکه بهداشت و درمان مهاباد در این خصوص گفت: بخش دیالیز بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد با ظرفیت پذیرش روزانه 45 نفر بیمار و زیر نظر متخصصین داخلی در حال فعالیت است که نسبت به سال 93 تعداد این بیماران 35 درصد افزایش یافته است.

وی افزود:106 بیمار دیالیزی در شهرستان مهاباد وجود دارد و از اهداف اصلی برنامه های ما در سالجاری ساخت بخش دیالیز جدید با مشارکت خیرین در بیمارستان می باشد که با توجه به افزایش روند صعودی بیماران در سال های اخیر نیاز به فضای فیزیکی بزرگ تر در آینده بیشتر احساس می شود.

 

دکتر سامرند مرزنگ

 

وی افزود: با اهدای این  دستگاه دیالیز از طرف بنیاد بیماران خاص به بیمارستان تعداد کل دستگاه های دیالیز این بخش به 19 عدد دستگاه می رسد و در سال گذشته نیز توسط بنیاد امور بیماریهای خاص 2 دستگاه دیالیز به ارزش حدود 1 میلیارد ریال به این مرکز اهداء شده بود و تعداد 3 دستگاه نیز از رده خارج و مستهلک شده است و غیر قابل تعمیر می باشد.

وی اظهار داشت: بخش دياليز بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد قدمتي بيش از 30 سال دارد كه در حال حاضر با داشتن 19 دستگاه دياليز و 9 پرستار در سه شيفت صبح ، عصر و شب به بيماران دياليزي خدمات ارائه مي دهد.


تاریخ: ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ ۱۲:۱۱ | دفعات بازدید: ۵۵۸ بازدید