دکتر منصور محمودزاده: تامین سلامت هرجامعه از الویت شاخصه های زندگی آن جامعه محسوب میشود.

روز پنج شنبه دوم شهریور ماه جلسه مجمع خیرین سلامت شهرستان خوی با حضور حاج شکوری امام جمعه شهرستان ، مهندس میر محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار شهرستان ، دکترکبیری نماینده مردم شهرستانهای خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی و دکتر منصور محمودزاده قائم مقام ریاست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان و دبیر این مجمع و همچنین اعضای مجمع خیرین سلامت تشکیل گردید.

در ابتدای جلسه دکتر منصور محمودزاده به اهمیت تشکیل مجمع خیرین سلامت پرداخت و گفت : تامین سلامت هرجامعه از اولویت شاخصه های زندگی آن جامعه محسوب می شود به نحوی که خداوند بزرگ و متعال ، سلامت را به همراه امنیت زمینه رشد بشری قرار داده است پس بنابراین ضرورت سرمایه گذاری از طرف افراد جامعه اسلامی در این خصوص دارای اهمیت ویژه ای است و با توجه به گستردگی حوزه سلامت ، نقش خیرین در این عرصه همواره محسوس بوده ما نیز مشتاق همراهی خیرین در عرصه سلامت هستیم.

قائم مقام ریاست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان خوی در ادامه سخنان خود در مورد انشعابات آب ، برق و گاز بیمارستان در حال احداث آیت ا... خویی توضیح داد و گفت : هزینه های انشعابات خیلی بالاست و باید هرچه سریعتر از طرق مختلف این هزینه ها تامین  گردند.

 در ادامه دکتر محمودزاده در خصوص مکان یابی محل دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شهرستان توضیحات لازم را ارائه نمود.

در ادامه جلسه حاج آقا شکوری امام جمعه شهرستان خوی اقدامات انجام یافته قبلی را تشریح کرد و براستفاده از پتانسیل های خیرین سلامت تاکید نمود  و گفت : این مجمع باید خیرین شهرستانی را در هر نقطه از کشور و یا مقیم خارج از کشور شناسائی کرده و در راه سلامت این شهرستان راهنمایی های لازم را انجام دهند.

در ادامه جلسه دکتر کبیری نماینده مردم شهرستانهای خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی گفت: الویت ما در بحث سلامت شهرستان خوی بحث دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی می باشد که بتوانیم یک محل مناسب در شان این دانشکده و شهرستان انتخاب نماییم .

دکتر کبیری در ادامه سخنان خود افزود: ما باید در جهت پیشرفت سلامت شهرستان یک چشم انداز بلند مدت را داشته باشیم چرا که شهرستان خوی بعنوان قطب شمال استان محسوب می شود و باید به این شهرستان با دید ویژه ای نگاه کرد .

در ادامه مهندس میر محمد عابدی معاون استاندار و فرماندار شهرستان خوی در خصوص مجمع خیرین سلامت گفت : پزشکان خیر بزرگی از شهرستان خوی در شهرهای دیگر هستند و ما باید آنها را شناسائی کرده و این مجمع را به آنها معرفی کنیم.

مهندس عابدی در ادامه سخنان خود در خصوص مکان یابی دانشکده علوم پزشکی شهرستان گفت : ما باید هرچه سریعتر جلسه شورای اداری شهرستان را فقط در خصوص مکان یابی دانشکده علوم پزشکی تشکیل دهیم و مشکلات عرصه سلامت شهرستان را چه ازلحاظ انشعابات و چه از لحاظ مکان یابی دانشکده در آن جلسه طرح و فوراَ رفع نمائیم .

در پایان جلسه حاضرین نظرات و پیشنهادات خود را بیان نموده و صورتجلسه ای جهت اجراء تنظیم گردید.


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۶/۲۹ ۱۴:۰۶ | دفعات بازدید: ۵۰۴ بازدید

برچسب ها: خیرین_ خوی