روز پنجشنبه مورخ 14 دیماه دومین همایش بزرگ تجلیل از خیرین سلامت شهرستان برگزار شد.

 روز پنجشنبه مورخ 14 دیماه  دومین همایش بزرگ تجلیل از خیرین سلامت شهرستان برگزار شد.

در این همایش که دکتر میرزایی مدیر امور اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی آذربایجان غربی و جمعی از رؤسای ادارات ، مسئولین شهرستان ، فرمانداری ، شورای شهر ، خیرین ، امامان مساجد و خیرین سلامت حضور داشتند ابتدا دکتر افشنگ مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان اشنویه و رئیس این همایش طی سخنانی ضمن خیرمقدم گفت : زندگی انسان از تولد تا مرگ یک روال طبیعی دارد و می گذرد و به انجام می رسد  و چیزی که در روند زندگی مهم است رشد و تعالی انسان و رسیدن به تکامل یعنی به خدا رسیدن و از خود گذشتن و ایثار و فداکاری است و رسیدگی به نیازمندان در مسیر الی الله بستری مناسب برای رشد می باشد و خدا را شاکرم که در کنار چنین افراد و خیرین عزیز قرار گرفتم.

وی با اشاره به همت مردم شهرستان در خصوص کمک به زلزله زدگان کرمانشاه و ارسال 12 عدد کانکس به ارزش چهل میلیون و همچنین جمع آوری ، تفکیک و ارسال دارو به ارزش بیست میلیون تومان به سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی افزود:  همه مردم ما خوب هستند و اگر کسی کمکی نمی کند بدانیم این اشکال از ماست وقتی ما وارد شدیم توضیح دادیم و تقاضا کردیم مردم حتما کمک می کنند.

سپس دکتر میرزایی معاونت اجتماعی دانشگاه طی سخنانی ضمن عرض خیرمقدم و تقدیر و تشکر از حضور همه مسئولین و تجلیل از خیرین ، در خصوص تبیین جایگاه خیرین سلامت در جامعه و اهداف آن و همچنین ضرورت و فلسفه وجودی معاونت اجتماعی در دانشگاه، مطالب مفیدی را ارائه نمود و گفت: سلامت یک بحث فراگیر است و نباید آن را فقط در مسایل درمانی خلاصه کرد بلکه تمامی دستگاه ها و آحاد جامعه نیز باید در ساختن جامعه ای سالم ، در همه ابعاد جسمی ، روحی ، روانی و معنوی نقشی فعال داشته باشند .

در ادامه این مراسم حاج ماموستا عبدالسلام برهانی ، از اعضای فعال خیرین سلامت در شهرستان نیز  مطالب زیبایی را در خصوص اهمیت انفاق و نیکوکاری در اسلام به سمع و نظر مهمانان رساند که فضای معنوی همایش را دوچندان نمود .

وی گفت : در قرآن بیش از هفتاد بار در مورد انفاق و نیکوکاری بحث شده و خداوند مؤمنان را در سراسر قرآن به بخشش در راه خدا سفارش نموده است و همچنین پیامبر اکرم صل الله علیه و سلم نیز در زندگی خویش هم بصورت قولی و هم عملی بخشش را برای امت تبیین نموده اند.
وی در پایان از همه مردم و خیرین و مسئولین خصوصاً ریاست دانشگاه علوم پزشکی ، استانداری ، شهرداری ، خیریه های سلامت محور تشکر و قدردانی نمود.

در ادامه فرماندار شهرستان نیز ضمن تقدیر از تمامی دست اندرکاران خیرین سلامت گفت : کسی نمی تواند ضمانت بدهد که تا چه زمانی ما هستیم و تا وقت و فرصت داریم با همدیگر مهربان باشیم و در رفع نیازهای مردم تلاش کنیم  و با وحدت و همدلی رفیق و مونس همدیگر باشیم و در حل مشکلات جامعه جدیت بخرج بدهیم .

در آخر از طرف شورای خیرین سلامت شهرستان از خیرین عزیز تقدیر و تشکر به عمل آمد .  

لازم به به ذکر است از جمله کمک های خوب خیرین به سیستم سلامت شهرستان در سال جاری تاکنون سه دستگاه دیالیز ، یک دستگاه تست ورزش و مبلغ 14.230.000 تومان وجه نقد بوده و شایان ذکر است که هر ساله به همت کارکنان عرصه سلامت شهرستان مبلغ هشت میلیون تومان به حساب خیرین سلامت واریز می گردد با تلاش هایی که در زمینه فرهنگ سازی در این بخش صورت گرفته میزان همکاری خیرین در این عرصه افزایش خوبی داشته باشد .خ


تاریخ: ۱۳۹۶/۱۰/۲۶ ۱۴:۱۰ | دفعات بازدید: ۴۴۷ بازدید