موسسه آموزش عالی سلامت شهرستان بوکان با تقبل کل هزینه توسط خیر بوکانی کلنگ زنی شد.

-

با حضور خیرین بوکانی ، رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری،دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی ،مهندس مبارک قدم مدیر کل راه و شهرسازی آذربایجان غربی، دکتر عثمانی نماینده مردم شهرستان بوکان در مجلس شورای اسلامی ، دکتر خسروی فرماندار بوکان، هیئت همراه علوم پزشکی استان و جمعی از روسای ادارات و مسئولین این شهرستان ،کلنگ زنی موسسه آموزش عالی سلامت بوکان انجام گرفت.

دکتر عثمانی نماینده مردم شهرستان بوکان در مجلس شورای اسلامی در مراسم کلنگ زنی موسسه آموزش عالی سلامت بوکان در چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در این شهرستان را بسیار مبارک دانست و ضمن تقدیر از تلاشها و پیگیریهای ریاست شبکه و تمامی مسئولین استانی و شهرستانی، اقدام ارزشمند خیرین گرانقدر را ستود و خیرین بوکانی را پیشتاز و زبانزد در این زمینه معرفی کرد.

 وی ضمن تشکر از خیرین بزرگوار  مهندس نجات و ماموستا ملا خضر عمری که عهده دار ساخت صد درصدی این پروژه عظیم و ارزشمند شده اند اظهار امیدواری کرد که انشالله پروژه در سریعترین زمان ممکن وارد فاز اجرایی شود تا در مهلت مقرر افتتاح گردد و این مرکز به قطب آموزش در حوزه سلامت در جنوب استان تبدیل شود .

دکتر آقازاده ریاست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی احداث مجتمع آموزش عالی سلامت بوکان را نقطه عطفی در تحول حوزه آموزش ، بهداشت و درمان شهرستان بوکان دانست و ضمن تبریک به مردم شهرستان، فعالیت های صورت گرفته خیرین حوزه سلامت شهرستان در سطح استان را بسیار عالی توصیف و آنان را پیشقدم مجمع های خیرین استان دانست.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان موقعیت زمین اختصاص یافته به این موسسه را بسیار مناسب دانست و ابراز امیدواری نمود با شروع بکار این مرکز آموزشی در آینده نزدیک شاهد این باشیم که فرزندان منطقه در این مکان مشَغول به تحصیل باشند.

ماموستا خضر عمری خیر بوکانی در ادامه ضمن تشکر از ابراز لطف مسولین نسبت به ایشان از به سرانجام رسیدن پروژه در سال ۱۴۰۱ خبرداد و ابراز امیدواری کرد این پروژه نیز همانند سایر پروژه هایی که در حوزه آموزش و پروژهش سلامت به اتمام رسانده است در زمان و موعد مقرر به اتمام برسد.

ماموستا خضر عمری تاکنون توانسته است 13 مدرسه مجهز را بسازد. این خیر مدرسه ساز غیر از مناطق کُردنشین در مناطق محروم استان چهار محال و بختیاری نیز مشغول مدرسه سازی است.

مهندس ابراهیم مبارک قدم مدیر کل راه و شهرسازی استان آذربایجان‌غربی با اشاره به فضای بسیارمناسب محل اختصاص داده شده برای این موسسه آموزش عالی که ارزش ریالی آن را حدود یکصد و پنجاه میلیارد بیان کرد  از تغییر کاربری سی هکتار زمین اختصاص داده شده از طرف مسکن و شهرسازی به حوزه بهداشتی درمانی خبرداد.

دکتر رضا حسینی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری آذربایجانغربی ضمن تشکر از زحمات تمامی دستگاههای اجرایی و خیرین بزرگوار در به ثمر رساندن این پروژه ارزشمند، موسسه آموزش عالی سلامت بوکان را برای توسعه عقب ماندگی های حوزه سلامت در شهرستان بسیار تاثیر گذار دانست.

وی توسعه متوازن در همه حوزه ها را جزو شعارهای کلیدی انقلاب اسلامی دانست که خوشبختانه  این امر در این استان در حال محقق شدن می باشد

گفتنی است موسسه آموزش عالی سلامت بوکان در زمینی به مساحت سه هکتار  و با زیربنای حدود ۱۵۰۰۰متر مربع احداث می شود و شامل فضاهای  ساختمان اداری_ دانشکده پیراپزشکی_دانشکده مامایی-کتابخانه مرکزی_ خوابگاههای دانشجویی خواهران و برادران_سلف سرویس و سالن ورزشی می باشد.


تاریخ: ۱۳۹۷/۱۱/۲۹ ۰۹:۱۱ | دفعات بازدید: ۸۱۳ بازدید