نخستین شعبه استانی موسسه خیریه دندانپزشکی کشوری تبسم امیددر آذربایجان غربی تشکیل گردید.

نخستین شعبه استانی موسسه خیریه دندانپزشکی کشوری تبسم امیددر آذربایجان غربی تشکیل گردید.

در راستای ارتقای بهداشت دهان و دندان در مناطق محروم آذربایجان غربی با مشارکت خیرین و گروههای داوطلبانه و جهادی دندانپزشکان و همسو با سیاست های معاونت امور اجتماعی ، نخستین شعبه استانی موسسه خیریه دندانپزشکی کشوری تبسم امید 25 دی ماه 1396 درارومیه با حضور هیات موسس تشکیل جلسه داد.

درابتدای این جلسه دکتر تقی زاده افشاری معاون امور اجتماعی دانشگاه ضمن ارائه موفقیت های دولت یازدهم در حوزه سلامت و تداوم آن  به بیان گزارشی از اهداف ، ضرورت ، وظایف ، برنامه ها و چارت تشکلاتی حوزه معاونت امور اجتماعی دانشگاه که 12مردادماه 1396 توسط دکترایازی معاون اموراجتماعی وزارت و اعضای هیات رئیسه دانشگاه افتتاح گردید پرداخت.

وی با اشاره به نقش مهم موسسات خیریه و سمن های سلامت در مشارکت با نظام سلامت گفت : وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی درتداوم اولویت ارتقای بهداشت دهان و دندان  و بخصوص خدمات دندانپزشکی در مناطق محروم ، مردادماه امسال 80 کلینیک سیار دندانپزشکی را درسطح کشور توزیع نمود که دو دستگاه به آذربایجان غربی تحویل و پس از افتتاح در 22 مهرماه و با همکاری داوطلبانه و جهادی دندانپزشکان عزیز تاکنون با ارائه خدمات به بیش از 7000 نفر رتبه اول کشوری را کسب نموده ایم و امید است با تشکیل و فعالیت این موسسه خیریه که نخستین شعبه استانی در سطح کشور می باشد شاهد تداوم و ارتقای خدمات دندانپزشکی و بهداشت دهان و دندان در مناطق محروم استان و حاشیه شهرها باشیم.

در ادامه دکتر بهنام عباسیان رئیس انجمن دندانپزشکان استان با بیان اینکه تشکیل معاونت امور اجتماعی موجب ارتقای سلامت درجامعه خواهد شد تصریح کرد : جامعه دندانپزشکی همواره در امور خیریه پیشقدم بوده است که نمونه اخیر آن کمک های اهدایی به زلزله زدگان در غرب کشور و استان کرمانشاه بود و امیدواریم با تاسیس این موسسه خیریه در این حوزه شاهد اقدامات مطلوبی باشیم.

همچنین دکتر خدارحم پور از پیشکسوتان دندانپزشکی استان  نیز در این جلسه آمادگی جامعه دندانپزشکی استان  در بخش دولتی و بخش خصوصی درهمکاری برای ارتقای بهداشت دهان و دندان مناطق محروم و بخصوص کودکان و دانش آموزان را مورد تاکید قرار داد.

در ادامه پس از پیشنهادات ، نظرات  و راهکارهای سایر اعضای جلسه مقرر شد موسسه خیریه دندانپزشکی تبسم امید آذربایجان غربی بعنوان شعبه استانی موسسه خیریه دندانپزشکی کشوری تبسم امید فعالیت نموده و در زمینه تامین نیروهای داوطلب دندانپزشک موسسه همکاری خواهد نمود و برنامه های اجرایی موسسه پس از هماهنگی با موسسه کشوری و صدور مجوز و طی مراحل قانونی برنامه ریزی خواهد گردید.

در نهایت انتخابات هیات مدیره برگزار و دکتر وحید مصطفی زاده ،دکتربهنام عباسیان ، دکتر مهدی اللهوردی زاده ،دکترالهام نیک نژاد ،دکتر رضا صفرعلی زاده ،دکتر منصور رسولی ،دکتر جمس انویه ،دکترسلیمانی و دکتر شهناز نیری بعنوان اعضای هیات مدیره و دکترافسانه صراف زاده و دکتر غلامحسین خدارحم پور بعنوان بازرس انتخاب شدند.

همچنین پس از اتمام جلسه با هیات موسس ، اعضای هیات مدیره تشکیل جلسه داده و دکتر بهنام عباسیان بعنوان  مدیر عامل و رئیس هیات مدیره و دکتر وحید مصطفی زاده بعنوان نائب رئیس و دبیر موسسه انتخاب شدند.خ

 


تاریخ: ۱۳۹۶/۱۱/۰۴ ۰۸:۱۱ | دفعات بازدید: ۲۱۹ بازدید

برچسب ها: تبسم امید