رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در دومین همایش خیرین سلامت استان گفت: حل مشکلات مردم اولویت اول ما است

دکتر جواد آقازاده در دومین همایش بزرگ خیرین سلامت آذربایجان غربی که در محل سالن آمفی تئاتر بانک صادرات برگزار شد گفت: در زمستان سال 94 ترکیب جدید هیئت امنا و هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان با حضور افراد مورد وثوق مردم شکل گرفت .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی افزود: پس از شکل گرفتن هیئت مدیره مجمع سازماندهی قسمت‌های اجرایی نیز انجام گرفت و شماره حساب های کد دار بانکی 7474 و ارزی به منظور دریافت کمکها ایجاد شد.

دکتر آقازاده تصریح کرد: ما نیز وظیفه داشتیم که نیاز‌های سلامت آذربایجان غربی را در مجمع خیرین مطرح کنیم که بر اساس اولویت‌ها کمک‌هایی که در سطح استان انجام می‌گیرد به طرف مشکلاتی که مردم دارند جهت دهی شود .

وی در ادامه گفت: 60 مرکز بهداشتی تا اواخر تابستان امسال در آذربایجان غربی افتتاح شده و 124 مرکز نیز تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

دکتر آقازاده یادآور شد: آن چیزی که برای ما اهمیت داشت بحث خانه‌های بهداشت، پایگاه‌های بهداشتی و مراکز جامع سلامت بود و در طی مدت یک سال بعد از طرح تحول سلامت نیز 180 خانه بهداشت توسط دانشگاه علوم پزشکی ساخته شد و مراکز جامع و پایگاه‌های بهداشت نیز احداث گردید.

وی گفت: 450 هزار نفر نیز در مناطق حاشیه نشین تحت پوشش قرار گرفتند و تمامی این کار‌ها به منظور دسترسی بیشتر و بهتر مردم به امکانات بهداشتی و درمانی انجام شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی اظهار کرد: تفاهم نامه‌ای بین وزارت بهداشت، استانداری آذربایجان غربی دانشگاه علوم پزشکی امضا شده است که 60 درصد از ساخت تعداد 340 مرکز بهداشتی را وزارت خانه عهده دار شد و از 40 درصد باقی مانده نیز 15 درصد بر عهده استانداری و 25 درصد نیز بر عهده دانشگاه است.

وی افزود: از تعداد 340 مرکز بهداشتی که در تفاهم نامه ذکر شده است 60 مورد آن‌ها تا آخر تابستان به افتتاح می‌شود و تعداد 124 واحد از آن تعداد نیز تا پایان امسال به اتمام می‌رسد.

دکتر آقازاده گفت: بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی زنان نیز در خیابان حسنی ارومیه به مدت یک ماه است که شروع به احداث شده و پیشرفتی نزدیک به 20 درصد دارد و از خیرین نیز در روند احداث این پروژه درخواست همکاری داریم و بیمارستان حضرت آیت الله خویی نیز در شهرستان خوی امسال به بهره برداری می‌رسد.

وی گفت: توسعه بیمارستان امام خمینی(ره) نیز در طی این 9 ماه پیشرفت قابل توجهی داشته که از پروژه های مورد نیاز استانی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی آذربایجان غربی تصریح کرد: در بحث تحول سلامت کارهای عظیمی صورت گرفته است و منابع دولت نیز محدود است بنابراین خیرین نیز باید در این بحث کمک کنند که سال گذشته 10.5 میلیارد تومان در آذربایجان غربی کمک‌های نقدی و غیر نقدی توسط خیرین انجام شد.

گفتنی است: در این همایش سه پروژه خیر ساز افتتاح و از مدال خیرین سلامت آذربایجان غربی رونمایی گردید و از جمعی از خیرین این حوزه تقدیر شد.


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۲:۰۵ | دفعات بازدید: ۳۸۵ بازدید