خیرین سلامت مهاباد جزء اولین های استان

این مطلب را دکتر حمیصی در گردهمایی شورای خیرین سلامت شهرستان مهاباد اعلام کرد.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی گفت: در  حوزه خیرین این تشکیلات در سال 88 در سطح کشور و پس از آن در سطح استانها از جمله  آذربایجان غربی تشکیل شد و در سال 94 تصویر جدیدی برای مجمع در سطح استان تعیین شد مجمع خیرین سلامت شهرستان مهاباد جز یک یا دو مجمع خیرین فعال در سطح 17 شهرستان استان می باشد.

وی خاطر نشان کرد: از زحمات کلیه مدیران شبکه از جمله آقای دکتر حسینی،دکتر فروتن،دکتر نادری،و علی الخصوص دکتر مرزنگ و از تلاش های کلیه شورای ترکیبی خیرین قبلی و ترکیب بسیار متنوع و جذاب و خوب و قابل الگو برداری شورای فعلی که  با هدف جلب مشارکت ها و حمایتهای  خیرین برای ایجاد زیر ساختهای بهداشتی درمانی تلاش می نمایند تشکر و قدردانی نمود.

 

وی اظهار داشت:افرادی که دچار نارسایی کلیه می باشند و کلیه این بیماران نمی تواند عملکرد خوبی داشته و سموم در بدن بیمار جمع شده و به ناچار برای دفع سموم از بدن بیمار بایستی توسط دستگاه همو دیالیز سموم جمع شده در بدن را دفع نماید و با توجه به پیشرفت علوم پزشکی عمر بیماران دیالیزی افزایش یافته است.

دکتر عبدالمجید حمیصی گفت: یک بیمار دیالیزی در طول هفته سه بار مراجعه نیم روز به بیمارستان دارد یعنی یک زندگی پر زحمت و مشقت و گاهی اوقات از این لحاظ که تعداد تخت های دیالیز محدود است مجبورند از یک مسیر طولانی را به خاطر انجام دیالیز تا بیمارستان طی کرده و در شیفت شب و حتی در نیمه شب دیالیز شوند.

وی افزود: برای هر 5 یا 6 نفر از بیماران دیالیزی شهرستان یک تخت وجود دارد و بخش دیالیز  بیمارستان امام خمینی (ره) مهاباد در حال حاضر دارای 103 بیمار دیالیزی و 18 تخت می باشد و بیماران در چند شیفت کاری صبح و عصر و شب بایستی دیالیز شوند که سبب اتلاف وقت بیماران و همراهان این بیماران می شود. در شهرستان ارومیه وضعیت نامناسب تری برای بیماران دیالیزی حکمفرماست به طوریکه بعضی بیماران بایستی از ساعت 1 تا 5 بامداد دیالیز شوند.ارائه خدمات بالینی به این بزرگواران دارای اجر و پادش بسیار بزرگی است.

مدیر عامل مجمع خیری سلامت استان آذربایجان غربی در پایان از تلاشها و حمایتهای خیرین شهرستان در احداث پروژه بزرگ بخش دیالیز شهرستان به تعداد 50 تخت و با اعتبار 20 میلیارد ریال تشکر و قدر دانی کرد و خاطرنشان ساخت: برای تجهیز هر تخت دیالیز 700 میلیون ریال اعتبار نیاز است.و دانشگاه متبوع در این خصوص اقدام خواهد کرد و مردم و خیرین با همت شهرستان نیز در این زمینه تمامی جوانب عاطفی و انسانی و اجتماعی و خانوادگی این بیماران به خوبی تحت مدیریت قرار گرفته و انشاءالله در گامهای بعدی ارائه خدمات به بیماران دیگر در عرصه های سلامت مانند بیماران سرطانی ، اوتیسم ، هموفیلی ،تالاسمی و کل بیماران خاص را شاهد باشیم.

شبکه بهداشت و درمان مهاباد


تاریخ: ۱۳۹۵/۰۷/۰۶ ۲۱:۰۷ | دفعات بازدید: ۶۵۰ بازدید