معاون مشارکت‌های مردمی و اطلاع رسانی مجمع خیرین سلامت کشور گفت: با شروع به کار مجمع خیرین سلامت کشور تاکنون بیش از پنج هزار میلیارد تومان از سمت خیرین به بخش سلامت اهداء شده است.

سید محمد طباطبایی در دومین همایش بزرگ خیرین عرصه سلامت استان آذربایجان غربی گفت: با راهنمایی های مقام معظم رهبری  کار مجمع خیرین سلامت آغاز شده در مدت نه سال اخیر، مردان و زنان خیر بیش از پنج هزار میلیارد تومان به عرصه سلامت کمک کرده اند.

وی گفت: میزان کمک خیرین سلامت همه ساله روند رو به رشد دارد و ما از خیرین قدردانی می کنیم که در این کار انسان دوستانه پا پیش می گذارند.

وی افزود: در سال 95 تلاش خیرین سلامت در حوزه پیشگیری و پژوهش افزایش یافته و نیکوکاران سلامت ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای بهبود بیماران کمک کردند که سهم خیرین سلامت آذربایجان غربی نیز از این رقم 10 میلیارد تومان است.

وی گفت: من به حال دکتر آقازاده غبطه میخورم چرا که با این کار خیر و گرد آوری خیرین عرصه سلامت و تقدیر از آنها، توشه ای برای آخرت خود جمع می کند.

وی همچنین با دعوت از دستگاه‌ها و نهاد‌های مختلف استان برای همکاری‌های بیشتر در حوزه خیرین سلامت گفت: باید از استعداد‌های مراکز حاکمیتی کشور در ارتباط با جذب مشارکت‌های مردمی بیشترین استفاده را کرد.

سید محمد طباطبایی با اشاره به اهمیت و جایگاه رسانه در پیشبرد اهداف و فعالیت های این مجمع در استان اظهار داشت: اگر رسانه‌ها در حوزه خیرین سلامت استان حضور فعالی داشته باشند می‌توان این امید را داشت که استعداد‌های بالقوه موجود در این عرصه بالفعل شده و بیش از پیش شاهد بهره گیری از ظرفیت‌های مردمی در عرصه خیرین سلامت باشیم.

طباطبایی خاطرنشان کرد: مجمع خیرین سلامت در سطح کشور شعب مختلفی دارد و امروز شاهد برگزاری مراسم پرچم و افتتاح رسمی این مجمع در آذربایجان غربی بودیم تا به حول و قوه الهی بتوانیم فعالیت‌ها و مشارکت‌های مردمی در این عرصه را بیش از پیش ساماندهی و مدیریت نماییم.

وی با اشاره به رویکرد جدید سازمان خیرین سلامت در کشور اظهار داشت: پیش از این اغلب فعالیت‌های مربوط به این مجمع در حوزه درمان متمرکز بود درحالی که امروزه تلاش ها بر این است که حوزه پیشگیری و پژوهش از اهم فعالیت‌های مجمع باشد.

معاون مشارکت‌های مردمی مجمع خیرین سلامت کشور از افزایش مشارکت‌های مردمی در امر خیرین سلامت خبر داد و گفت: از خداوند توفیق می خواهیم تا در این راه بیش از پیش قدم برداشته و در کار خیر عرصه سلامت تلاش های بزرگتری داشته باشیم.


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۱۲:۰۵ | دفعات بازدید: ۴۵۵ بازدید