بانوانی که امروز در این جمع حضور دارند برای کمک کردن به احداث بیمارستان زنان می باشد که یکی از نیاز های بانوان این استان است و بانوان خیّر نقش مهمی در کمک به احداث بیمارستان زنان دارند .

این مطلب را مدیر کل سلامت مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای زنان مشارکتهای مردمی مجمع خیرین سلامت کشور عنوان کرد .

دکتر شهلا میر گلو بیات مدیر کل سلامت مجلس شورای اسلامی و رئیس شورای زنان مشارکتهای مردمی مجمع خیرین سلامت کشور در مراسمی که با حضور جمعی از متخصصین زنان و زایمان ، متخصصین اطفال ، اعضای هیات علمی پرستاری و مامایی ، اساتید بازنشسته و خیرین در ارومیه برگزار شد ، ضمن تشکر از حضور بانوان در حوزه خیرین گفت : بانوانی که امروز در این جمع حضور دارند برای کمک کردن به احداث بیمارستان زنان می باشد که یکی از نیاز های بانوان این استان است و بانوان خیّر نقش مهمی در کمک به احداث بیمارستان زنان دارند .

وی افزود : بانوان همیشه در جمع خیرین زبانزد هستند چه بعنوان خیر و چه بعنوان مشارکت در تنبلیغ امور خیر بعنوان مثال اولین بانوی خیر در تاریخ اسلام حضرت خدیجه (س) بوده است یا اولین واقف در کشور ما یک بانوی اهل قزوین بود که قناتی را در اختیار مردم قرار داد و در هر برهه زمانی خیرین کارهای بزرگ و ماندگاری را انجام داده اند .

دکتر بیات همچنین گفت : در حوزه سلامت بازای هر 1000 نفر 1.7 تخت بیمارستانی در کشور داریم که لازم است به حد قابل قبول 3 تخت بازای هر 1000 نفر برسانیم .

وی افزود : در حال حاضر 135 هزار تخت بیمارستانی داریم که 50 درصد آن فرسوده است و 105 هزار تخت کمبود داریم . محدودیتهای مالی هم وجود دارد لذا نیاز به کمک مردم هست .

وی در ادامه ضمن اشاره به خدمات مرحوم سید رضا نیری دبیر کل فقید مجمع خیرین سلامت کشور گفت : در طی 8 سال گذشته 5 هزار میلیارد تومان در عرصه سلامت توانستند برای ساخت بیمارستانها ، درمانگاهها ، اورژانس های پیش بیمارستانی ، خانه های بهداشت ، تجهیزات و حتی کمک به بیماران صعب العلاج جذب کنند .

دکتر بیات همچنین گفت : از سه سال پیش شورای زنان مشارکتهای مردمی مجمع خیرین سلامت کشور تشکیل شد چراکه قریب به 50 درصد جمعیت کشور را بانوان تشکیل می دهند که از پتانسیل بسیار بالایی در عرصه خیرین برخوردارند . بانوان رکن اساسی خانواده و محور خانواده هستند و لازم است بیش از این به نیازهای درمانی آنان رسیدگی شود و وجود چنین جمعی در استان برای نیل به این هدف و احداث بیمارستان زنان بسیار ارزشمند است .

  گفتنی است دکتر شهلا میر گلو بیات متخصص و جراح زنان و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران مدیر کل سلامت مجلس شورای اسلامی ،رئیس شورای زنان مشارکتهای مردمی مجمع خیرین سلامت کشور ، عضو هیئت مدیره مجمع خیرین سلامت استان تهران می باشد .

از سوابق مدیریتی وی می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

  • نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی
  • نائب رئیس فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی
  • دبیر فراکسیون نخبگان مجلس
  • سابقه درخشان 15 ستال ریاست بیمارستان

 


تاریخ: ۱۳۹۶/۰۵/۰۲ ۰۹:۰۵ | دفعات بازدید: ۴۴۸ بازدید

برچسب ها: مجمع خیرین سلام