دکتر عبدالمجید حمیصی مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگارجوان پرس گفت : در یک سال گذشته با تشکیل مجمع جدید و هماهنگ با اقدامات وزارتی و کشوری ، شوراهای خیرین در 16 شهرستان بصورت قانونمند تشکیل و نیازهای بهداشتی ، درمانی و دارویی احصاء شده است.

دکتر حمیصی : خیرین در احداث مراکز وپایگاه های سلامت مشارکت کنند

این مطلب را مدیرعامل مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی عنوان کرد

دکتر عبدالمجید حمیصی مدیر عامل مجمع خیرین سلامت استان آذربایجان غربی در گفتگو با خبرنگارجوان پرس گفت : در یک سال گذشته با تشکیل مجمع جدید و هماهنگ با اقدامات وزارتی و کشوری ، شوراهای خیرین در 16 شهرستان بصورت قانونمند تشکیل و نیازهای بهداشتی ، درمانی و دارویی احصاء شده است.

وی افزود : پس از افتتاح 180 خانه بهداشت در سال گذشته ، امسال قرارداد احداث 55 مرکز خدمات جامع سلامت و 45 پایگاه سلامت که منعقد شده که براین اساس احداث یکصد مرکز و پایگاه به حدود یکصدمیلیارد تومان اعتبار نیاز دارد و پس از تعهد 60میلیارد تومانی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی ، 15 میلیارد تومان توسط استانداری آذربایجان غربی تامین و 25 میلیارد تومان را دانشگاه چشم امید به مشارکت خیرین بزرگوار عرصه سلامت دارد تا باقیات صالحاتی برای همه نیکوکاران عزیز باشد.

دکتر حمیصی در خصوص میزان کمک های خیرین و با تقدیر از کمک های حدود چهار میلیارد تومانی خیرین در چند سال گذشته گفت : مهم ترین مشارکت های خیرین بدین شرح بوده است :

 • احداث مرکز بهداشتی درمانی تازه کند شوط با اعتبار2میلیارد و 200میلیون تومان که توسط استاندار آذربایجان غربی اردیبهشت ماه امسال افتتاح شد.
 • زمین اهدایی و ساختمان پنج طبقه در حال احداث در ارومیه که 90درصد پیشرفت فیزیکی دارد با اعتباری یک میلیارد تومان باکاربری بهداشتی و درمانی .
 • احداث بخش ICU بیمارستان عباسی میاندوآب با 300 میلیون تومان .
 • احداث ساختمان MRI بیمارستان شهید دکتر قلی پور با 300میلیون تومان .
 • شروع احداث ساختمان دیالیز بیمارستان مهاباد توسط خیرین .
 • اهدای سه دستگاه دیالیز به بیمارستان شهدای تکاب با اعتبار 176 میلیون تومان.
 • اهدای دستگاه سونوگرافی به بیمارستان شهدای شوط به مبلغ 120 میلون تومان .
 • اهدای یک دستگاه آفرزیس جهت پیوند مغز استخوان به مرکزآموزشی درمانی امام خمینی (ره) ارومیه به مبلغ 110 میلیون تومان.
 • احداث ساختمان دیالیز در بیمارستان فجر ماکو که تاکنون 350 میلیون تومان توسط خیرین هزینه شده است.
 • اهدای تجهیزات آزمایشگاهی مرکزخدمات جامع سلامت روستای دیزج دول ارومیه به مبلغ 240میلیون تومان ازطرف وراث مرحوم دکتررسولی.
 • اهدای 40 میلیون تومان توسط یکی از خیرین ارجمند برای تکمیل مرکز بهداشتی درمانی قوشچی در منطقه انزل ارومیه.
 • کلنگ زنی مرکز خدمات جامع سلامت روستای گریک ماکو وشروع احداث توسط وراث مرحوم آدم پیرادرزمینی به مساحت 1000متر مربع.

مدیر عامل مجمع خیرین سلامت در بخشی از مصاحبه با بیان اینکه سازمان های مردم نهاد عرصه سلامت معمولا یک بیماری نظیر دیابت ، سرطان ، تالاسمی و...را پوشش می دهند افزود : مجمع خیرین سلامت بعنوان یک مرکز غیر دولتی به تمام سلامت جامعه توجه داشته و توجه ویژه ای به زیرساخت های بهداشتی ، درمانی و تجهیزات پزشکی دارد.

دکتر حمیصی در خصوص رفع مشکلات دارویی بیماران بی بضاعت گفت : در خصوص رفع مشکلات دارویی برای بیماران بی بضاعت در حوزه معاونت غذا و دارو صندوقی تشکیل شده است و خیرین علاقمند به کمک در این عرصه می توانند از طریق این صندوق کمک کنند.

وی تصریح کرد ، همچنین نیازهای بیمارستان های دانشگاهی در سطح استان استخراج ودر سایت مجمع به آدرس

www.khayerin.org

درج شده است.

مدیرعامل مجمع خیرین سلامت آذربایجان غربی با بیان اینکه شماره حساب 7474 بانک صادرات درسراسر کشور آماده دریافت کمک های نقدی خیرین عرصه سلامت می باشد ، خاطرنشان کرد : خیرین عزیز می توانند درخرید قسمتی از هزینه دستگاههای موردنیاز و یا پرداخت قسمتی از اعتبارات موردنیاز یک واحد در حال احداث کمک نمایند .

دکترحمیصی در پایان گفت : نیازمندان در انتظار گام های خیرین در رفع نیازهای بهداشتی و درمانی مردم آذربایجان غربی هستند.


تاریخ: ۱۳۹۵/۱۰/۲۲ ۱۶:۱۰ | دفعات بازدید: ۵۵۱ بازدید